«

»

Enn Soosaare 80. sünniaastapäev.

Pidulik konverents peetakse seekord Tallinnas.

13. veebruaril kell 13 algab Tallinna Ülikooli Astra hoone auditooriumis Maximum Enn Soosaare 80. sünniaastapäevale pühendatud konverents „Kaitse vaim“.

Enn Soosaar (1937-2010) oli Eesti publitsist, tõlkija ja kirjanik. Ta kirjutas paljudel teemadel, kuid väga oluliseks pidas kaitsepoliitikat, seda just Eesti geopoliitilist olukorda arvestades.

Konverentsil kõnelejate hulgas on ka kaitseväe juhataja Riho Terras ja soome kirjanik Sofi Oksanen, kes oma essee esitab eesti keeles. Oksanen on tuntud kaitsepoliitika alase huvi ja teadmiste poolest, Soomes on ta sel teemal hinnatud esineja. Huvi selle vastu, kuidas ta tajub väikeriigi julgeolekufilosoofiat, on juba ette väga suur. Ettekanne algab orienteeruvalt 14.50.

Neli Enn Soosaart hästi tundnud inimest – Ülo Tuulik, Jaan Tammsalu, Mihkel Mutt ja Mart Nutt – meenutavad vestlusringis Soosaart ja tema panust Eesti avaliku mõtte arengusse.

Antakse välja kuues Enn Soosaare eetilise esseistika auhind. 3000-eurose auhinna on traditsiooniliselt välja pannud LHV pank.

Konverentsi korraldavad Enn Soosaare Sihtasutus ja Enn Soosaare pere, partnerid on Tallinna Ülikool, LHV Pank, Postimees ning Soome suursaadik Eestis Kirsti Narinen.